اخبار مهم
Home / مجله عکس / ۱۰ خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
37164_505.jpg

۱۰ خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!

فارس لرن| مازراتی گران توریزمو خودرویی است که چشم همه مردان به دنبال آن است. البته خودروهای محبوب که نگاه هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کنند، کم نیستند.
 
مازراتی گران توریزمو اس
به گزارش فارس لرن*، مازراتی گران توریزمو از سال ۲۰۰۷ تاکنون تولید شده و حداکثر سرعت آن ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت است که صفر تا صد را در ۵ ثانیه پر می‌کند. همچنین سیستم جعبه‌دنده‌ی آن ۶ دنده و به صورت خودکار است. این خودرو در کلاس خودرو GT قرار می‌گیرد.
 

MASERATI GRANTURISMO S با قیمت تقریبی ۱۵۰ هزار دلار
 

پورشه ۹۱۸ اسپایدر
خودروی دیگر پورشه ۹۱۸ اسپایدر است که نخستین بار در نمایشگاه خودرو ۲۰۱۰ ژنو معرفی شد. این خودرو در کلاس رودستر قرار گرفته و طراحی آن به شکل موتور وسط و خودرو چهار چرخ محرک است. سیستم جعبه‌دنده پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۷ دنده بوده و از موتوری با قدرت ۵۸۰ اسب بخار بهره می‌برد.

 
10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
PORSCHE 918 SPYDER با قیمت حدود ۸۴۸ هزار دلار
 

شیطان آبی
شورلت کورت سی ۶ به شیطان آبی معروف است. توان موتور  V8 قدرتمند این مدل ۶۳۸ اسب بخار است و تا ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت راه می‌رود. وزن این خودرو تنها ۱۵۰۰ کیلوگرم است و این مسئله به چابکی آن کمک می‌کند.
 

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
CHEVROLET CORVETTE C6 ZR1 با قیمت حدودی ۱۱۲ هزار دلار
 

بنتلی مولسان
بنتلی مولسان خودرویی است که در سال ۲۰۱۰ تولید شد. طراحی آن از نوع خودروهای موتور جلو – محور عقب بوده است. سیستم جعبه‌دنده آن نیز ۸ دنده و به صورت خودکار است.
 

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
BENTLEY MULSANNE با قیمت حدودی ۳۰۶ هزار دلار
 

آستون مارتین رپید
آستون مارتین رپید از سال‌ ۲۰۱۰ در گراتسِ اتریش در حال تولید است. این خودرو در کلاس خودرو GT قرار گرفته و طراحی آن از نوع خودروهای موتور جلو – محور عقب ‌است. این خودرو می‌تواند صفر تا ۱۰۰ را در ۵ ثانیه پر کند.
 

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
ASTON-MARTIN RAPIDE با قیمت حدودی ۲۰۱ هزار دلار

 
فراری ۴۵۸
فراری ۴۵۸ ایتالیا یک خودروی اسپرت موتور وسط است که توسط فراری، خودروساز ایتالیایی تولید شده است. فراری ۴۵۸ قرار بود که جایگزین فراری اف۴۳۰ شود، اما کاملا طرح مختص به خودش را گرفت. از این خودرو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۹ به صورت رسمی رونمایی شد. فراری ۴۵۸ می‌تواند صفر تا ۱۰۰ را در ۳٫۳ ثانیه پر کند و وزن آن تنها ۱۴۰۰ کیلوگرم است.

 
10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
FERRARI 458 با قیمت حدودی ۲۳۷ هزار دلار

 
گاو خشمگین
لامبورگینی اونتادور در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد. قدرت این خودرو برابر با ۶۹۱ اسب بخار و حداکثر سرعت آن ۳۵۰ کیلومتر بر ثانیه است. گفتنی است لامبورگینی اونتادور می‌تواند صفر تا صد را در  2.9 ثانیه پر کند. این خودرو واقعا نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند.

 
10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
LAMBORGHINI AVENTADOR با قیمت تقریبی ۴۰۰ هزار دلار
 

شورلت کوروت سی۷  
شورلت کوروت سی۷ نام سوپر اسپورتِ خودروسازی شورلت کوروت است که از سال ۲۰۱۳ تاکنون در ایالات متحده آمریکا تولید شده است. این خودرو در دو نوع شش دنده‌ی خودکار و هفت دنده دستی به بازار عرضه شده است.
 

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
CHEVROLET CORVETTE C7

 
هوندا NSX 2015
هوندا NSX خودرویی است که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ در ژاپن تولید شد. حال پس از توقفی چند ساله، مدیران هوندا تصمیم گرفتند تا تولید این خودرو را از سر بگیرند. هوندا ان.اس.ایکس ۲۰۱۵ در کلاس خودرو اسپورت قرار گرفته و طراحی آن از نوع «موتور وسط و توزیع نیروی پیشران» است.
 

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
HONDA (ACURA) NSX 2015

 
جگوار XF پرمیوم لاکژری
اگر دنبال خودرویی هستید که هم از نظر طراحی داخلی و هم از نظر طراحی بیرونی لوکس به نظر برسد، گزینه‌ی درستی را انتخاب کرده‌اید: جگوار XF پرمیوم لاکژری. جگوار ایکس‌اف از سال ۲۰۰۸ تاکنون در بیرمنگام انگلستان تولید شده و طراحی آن از نوع خودروهای موتور جلو – محور عقب بوده است. سیستم جعبه‌دنده آن نیز ۶ دنده و به صورت خودکار است. گفتنی است این خودرو می‌تواند تا سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت راه برود و صفر تا ۱۰۰ را در ۶٫۷ ثانیه پر می‌کند.

10 خودرویی که چشم هر مردی به دنبال آن است!
 

منبع: Carophile
ترجمه: وبسایت فارس لرن