اخبار مهم
Home / علم و تکنولوژی / ساعت هوشمند مایکروسافت که هیچ وقت ساخته نشد را ببینید
165039_317.jpg

ساعت هوشمند مایکروسافت که هیچ وقت ساخته نشد را ببینید

 
 
مایکروسافت معمولا همیشه چند سالی جلوتر از زمان حرکت می‌کند، ولی فقط در آزمایشگاه‌های خودش.
 
مهندسان و محققان مایکروسافت محصولات زیادی تولید می‌کنند، محصولاتی که هیچ وقت نه عرضه می‌شوند و نه صحبتی از آن‌ها می‌شود. آن‌ها فقط نمونه‌های اولیه‌ای هستند؛ نمونه‌های اولیه‌ای که نمی‌دانیم اگر مایکروسافت تصمیم به تولید انبوه و عرضه‌ی آن‌ها می‌گرفت، چه تغییراتی در روند پیشرفت تکنولوژی شکل می‌گرفت.

می‌دانیم که مایکروسافت تبلت‌ها و گوشی‌های زیادی ساخته و سپس آن‌ها را دور انداخته است. اخیرا فهمیده‌ایم که این نمونه‌ّهای اولیه‌ی شکست خورده، شامل یک ساعت هوشمند هم می‌شوند؛ ساعت هوشمندی که برند ایکس باکس را هم به یدک می‌کشد. تصاویری به بیرون درز کرده‌اند که این ساعت و برند ایکس‌باکس آن را نشان می‌دهند.

 
کاملا واضح است که این ساعت مربوط به زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس وان است، زمانی که مایکروسافت می‌خواست برند ایکس‌باکس را به غیر از بازی، به همه چیز وارد کند (که البته خوشبختانه شکست خورد و برند ایکس‌باکس مختص بازی باقی ماند).
 ساعت هوشمند مایکروسافت که هیچ وقت ساخته نشد را ببینید
در سال ۲۰۱۳ شایعاتی مربوط به ساعت هوشمند مایکروسافت با برند ایکس‌باکس منتشر شده بودند. مایکروسافت پروژه‌ی ساخت ساعت هوشمندش را تعطیل کرد، ولی نمونه‌های اولیه‌ی آن نابود نشده‌اند.

این ساعت شباهت زیادی به اپل واچ دارد که دو سال بعد از ساخت این نمونه‌ی اولیه مایکروسافت وارد بازار شد. منبعی که این عکس را منتشر کرده، می‌گوید که این ساعت یک کانکتور مغناطیسی Surface دارد، صفحه نمایش آن ۱.۵ اینچ است و شش گیگابایت حافظه‌ی فلش هم روی آن قرار داده شده.

این ساعت هم قرار بود مثل اپل واچ، در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شود.