پگاه لوازم آرایشی مک
اخبار اجتماعی
X
تبلیغات
شیکسون

دستگیری ۲ دزد از حرفه‌ای ترین باند سرقت منزل

جمعه 3 مرداد 1393 ساعت 10:30
به گزارش افکارنیوز، کارگاه بیدمشکی رئیس پلیس استان خراسان رضوی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وصول تعدادی پرونده سرقت از منزلی در نقاط بالای شهر مشهد موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرارگاه مبارزه با سرقت این استان قرار گرفت.

رئیس پلیس استان خراسان رضوی ادامه داد: پس از تکمیل شدن تحقیقات پلیس دو تن از اعضای باند سرقت از منازل را به نام های "احمد" و "نادر" در حین سرقت از یک منزل دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت داد.

وی در ادامه در خصوص متهم ردیف اول (احمد) که دارای سوابق متعدد سرقت از منازل در استان‌ها و چند شهرستان مختلف بود، بیان داشت: این متهم به ۳ فقره سرقت معترف شدند.

کارآگاه بیدمشکی در ادامه در خصوص متهم ردبیف دوم (نادر ) بیان داشت: این متهم به ۸ فقره سابقه سرقت منزل و ۱۳ فقره سرقت منازل مشهد و استان‌های دیگر اعتراف کرد و همچنین وی به ایراد ضربات چاقو به ناحیه سر یکی از مالباختگان معترف شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در خاتمه با بیان اینکه سایر همدستان متهم شناسایی شدند، بیان داشت:متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

آزمایش DNA راز جنایت هولناک را فاش کرد

جمعه 3 مرداد 1393 ساعت 10:29

به گزارش افکارنیوز، اوایل خرداد ماه سال گذشته پلیس آگاهی استان کردستان از قتل خانمی که پس از به قتل رسیدن جسد وی را کاملا سوزانده بودند مطلع شد.

پلیس از همان لحظات اولیه اقدامات خود را آغاز و در نهایت به یک نفر مظنون شد، فرد مظنون در اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان کردستان پرده از راز قتل برداشت و در بازجویی ها اظهار داشت: من از قبل زن جوان را می شناختم و به دلایلی وی را به قتل رساندم و پس از ارتکاب قتل جسد زن جوان را سوزاندم.

پس از اظهارات متهم بقایای جسد مقتوله کشف و جهت راستی آزمایی به آزمایشگاه DNA در تهران ارسال شد که در بررسی های آزمایشگاهی عدم تجانس ژنتیک به چشم می خورد.

پس از عدم تجانس پلیس به این نکته رسید که در ۱۷ اسفند ماه سال ۹۱ خانمی از منزل خارج و دیگر بازنگشته است و تلاش پلیس برای کشف حقیقت همچنان ادامه داشت.

اولین حدس پلیس این بود که احتمال دارد بقایای جسد متعلق به این خانم مفقود شده باشد که بلافاصله اعضای خانواده وی به آزمایشگاه DNA معرفی و نتیجه آزمایش مثبت بود.

متهم که در زندان شهرستان سنندج به سر می برد، جهت بازجویی در خصوص بقایای این جسد که متعلق به خانم مورد نظر بود به پلیس آگاهی دعوت و تحت بازجویی قرار گرفت.

متهم سرانجام به قتل این خانم اعتراف و عنوان کرد: بقایای اجساد آن ها را با فاصله نه چندان دور در زمین های حاشیه شهر دفن کردم و خودمم هم نمی دانستم که بقایای اجساد مربوط به کدام یکی از خانم ها است.

کارگر رستوران کارت عابر مشتری را خالی کرد

جمعه 3 مرداد 1393 ساعت 10:29
به گزارش افکارنیوز، فرمانده انتظامی شهرستان بینالود با اعلام این خبر گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی در پاسگاه انتظامی جاغرق حضور یافته و پلیس را از وقوع سرقت و برداشت غیرمجاز از کارت عابر بانکش مطلع کرد.

سرهنگ عباس صارمی افزود: ماموران با دریافت این گزارش بلافاصله اقدامات خود را در این زمینه آغاز کردند که در تحقیقات میدانی و بررسی ها متوجه شدند مبلغ ۶۰۰ هزار تومان سرقت شده از دستگاه پایانه فروش یکی از رستوران های جاغرق برداشت شده است.

وی ادامه داد: ماموران با حضور در این رستوران و بازبینی دوربین های مداربسته و تحقیقات میدانی خود موفق شدند سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان بینالود افزود: سارق ۲۱ ساله که مجید نام دارد در مواجهه با ادله محکم پلیس لب به اعتراف گشوده و اعلام کرد در زمانی که مشتری کارت خود را جهت پرداخت وجه غذا به من داده بود در فرصتی از غفلت وی سوء استفاده کرده و ۶۰۰ هزار تومان را از کارت وی برداشت کردم.

سرهنگ صارمی در خاتمه گفت: با توجه به اعترافات متهم و اعلام شکایت مالباخته متهم با تشکیل پرونده قضایی به دادسرا معرفی شد.

بخشش پدر زن قاتل

جمعه 3 مرداد 1393 ساعت 10:28
به گزارش افکارنیوز، دوم خرداد‌ماه سال ۸۹کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای تحقیق درباره یک جنایت به منطقه قلعه مرغی در جنوب تهران رفتند. مقتول جوانی به نام کاظم بود که بر اثر اصابت یک ضربه چاقو جان خود را از دست داده بود

تحقیق از شاهدان این جنایت نشان ‌داد کاظم دقایقی قبل با پدرزنش به نام نادر درگیر شده و در این کشمکش نادر با چاقو دامادش را به قتل رسانده و گریخته است.

یک روز بعد از این جنایت مأموران آگاهی نادر را دستگیر کردند و او در همان تحقیقات مقدماتی اتهامش را پذیرفت و در دادگاه به قصاص محکوم شد

با تایید رای، خانواده قاتل تلاش کردند رضایت اولیای دم را جلب کنند. آنها برای این کار ۳۰۰میلیون تومان به خانواده مقتول پرداخت کردند و دختر نادر نیز مهریه‌اش را بخشید.

به این ترتیب آنها از خون پسرشان گذشت کردند تا صبح دیروز وی در دادگاه کیفری به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

در این جلسه که به ریاست قاضی حسین اصغرزاده برگزار شد نادر در دفاع از خود گفت: دختر و دامادم با یکدیگر دچار اختلاف شده بودند و من می‌خواستم پادرمیانی کنم تا زندگی‌شان از هم نپاشد اما دامادم با من درگیر شد و من با چاقو او را به قتل رساندم. در پایان این جلسه او به تحمل ۵۰‌ماه حبس محکوم و چند روز دیگر از زندان آزاد خواهد شد.

فرجام برادرکشی با ترغیب همسر برادر

جمعه 3 مرداد 1393 ساعت 10:27
به گزارش افکارنیوز، دیروز مرد برادرکش در حالی در دادگاه حاضر شد که همسر مقتول، منکر ادعاهای او درباره نقشه جنایت می‌شد.

در نشست رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده و با حضور چهار مستشار تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند. او گفت: پانزدهم اردیبهشت ۹۲ مهدی ۳۰ ساله در پارک واوان اسلامشهر کشته شد و
همسر ۲۲ ساله‌اش سوسن ادعا کرد شوهرش قربانی درگیری با دو مرد خفتگیرشده است.

پلیس اما در ادامه تحقیقات به رابطه پنهانی سوسن و برادر شوهرش به نام میثم پی برد و پرده از راز جنایت برداشت. اکنون با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده برای میثم ۲۲ ساله به اتهام قتل و برای سوسن به اتهام معاونت در جنایت اشد مجازات می‌خواهم.

سپس پدر و مادر مهدی در جایگاه ویژه ایستادند و گفتند: مدتی بود که به رابطه پنهانی عروس و پسر کوچکمان شک کرده بودیم، اما هرگز فکر نمی‌کردیم عروسمان میثم را اجیر کند تا دست به برادرکشی بزند. حالا هم حاضر به قصاص پسرمان نیستیم. به همین خاطر رضایت می‌دهیم اما میثم و سوسن باید به‌سزای عملشان برسند و زندانی شوند.

سپس میثم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: چند ماه بیشتر از ازدواج برادرم با سوسن نگذشته بود که زن برادرم با من تماس گرفت و از مهدی بدگویی کرد. او می‌گفت برادرم او را درک نمی‌کند. به همین خاطر دلم برایش سوخت و گاهی اوقات برای او پیامک می‌فرستادم تا اینکه کم کم به یکدیگر علاقه‌مند شدیم. سوسن می‌گفت اگر برادرم را بکشیم می‌توانیم با هم ازدواج کنیم. من هم خام حرف‌های این زن شدم. او نقشه قتل را کشید و یک چاقو به دستم داد. وقتی طبق نقشه به پارک رفتم برادرم و زنش هم به پارک آمدند. در یک لحظه در حالی که دستکش به دست داشتم به برادرم حمله کردم و سه ضربه چاقو به برادرم زدم. سپس چاقو و دستکش‌ها را در سطل زباله انداختم و فرار کردم. اما بعدها فهمیدم برادرم با ۲۰ ضربه چاقو کشته شده است. شک ندارم سوسن چاقو را از سطل زباله برداشته و ضربه‌های کاری را به برادرم زده است.

سپس سوسن در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: مهدی دروغ می‌گوید که نقشه قتل را کشیده‌ام. من و شوهرم زندگی خوبی داشتیم، اما او وارد زندگی‌مان شد. او با تهدید مرا مجبور کرد تا شوهرم را به پارک خلوت بکشانم تا نقشه‌اش را اجرا کند.

این زن ادامه داد: یک روز که به خانه پدرشوهرم رفته بودم میثم سر کیفم رفت و ۱۰۰ هزار تومان پولی را که در کیفم داشتم برداشت تا با آن چاقو بخرد. او حالا به دروغ می‌گوید من چاقو را به او داده‌ام. سپس هیات قضایی ادامه جلسه را پشت درهای بسته و غیرعلنی ادامه داد تا به اتهام رابطه پنهانی متهمان رسیدگی کند. در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای متهمان را صادر کند.

۱۵ سال حبس برای معاونت در قتل

حسن عشایری، روانشناس اجتماعی در رابطه با این حوادث معتقد است: مطالعاتی در زمینه جامعه‌شناسی صورت گرفته که نشان می‌دهد در جامعه سنتی که مدنیت و قوانین وجود نداشت افراد خودبه‌خود مراقب رفتارهای خود بودند و مسائلی مانند ممنوعیت ارتباط نامشروع بدون اینکه قانونی در این زمینه وجود داشته باشد رعایت می‌شد. اما در جوامع امروزی می‌بینیم که این دیوارها شکسته شده است. چنین اتفاقاتی در تمام دنیا به وقوع می‌پیوندند و کشور ما نیز با این ماجرا ناآشنا نیست.

غلامرضا طیرانیان، وکیل دادگستری نیز می‌گوید: در پرونده‌های کیفری اگر کسی دیگری را به قتل برساند الزاما قصاص می‌شود و چنانچه فردی دیگری را برای به‌ قتل رساندن یک نفر تحریک کند یا شرایط وقوع آن را مهیا سازد و این مساله برای دادگاه ثابت شود وی معاون قتل است و تا ۱۵ سال به زندان محکوم می‌شود. آنچه در این پرونده وجود دارد این است که قاضی فقط می‌تواند برای متهمان حکم صادر کند و نمی‌تواند در مسائل اخلاقی که در بروز چنین قتل‌هایی نقش داشته، دخالت کند.
( تعداد کل: 20 )
   1       2       3       4    >>